Kerem Bürsin, İklim Kliniği Sağlık Konferansı’na katıldı!

Yuvam Dünya İklim Elçisi Kerem Bürsin, İklim Kliniği Sağlık Konferansı’na katıldı. Bürsin; İklim krizinin etkileri, nedeni, niçini, nasılını bu zamana kadar dinlemiş oldunuz. Ben de size tüm bu dinlediklerinizle neler..

Kerem Bürsin, İklim Kliniği Sağlık Konferansı’na katıldı!
Son Güncelleme: Whatsapp

Yuvam Dünya İklim Elçisi Kerem Bürsin, İklim Kliniği Sağlık Konferansı’na katıldı. Bürsin; İklim krizinin etkileri, nedeni, niçini, nasılını bu zamana kadar dinlemiş oldunuz. Ben de size tüm bu dinlediklerinizle neler yapacağınız konusunda biraz ilham vermek istiyorum, diyerek Sağlık Bilimleri öğrencilerine seslendi.

TÜM İNSANLIĞIN İHTİYACI OLACAK KAHRAMAN SİZSİNİZ

Yüksek sıcaklıklar, susuzluk kaynaklı hijyen sorunları, buzulların erimesiyle uyanan virüsler, bozulan ekolojik denge neticesinde ortaya çıkabilecek salgınlar halinde tüm insanlığın ihtiyacı olacak kahraman sizsiniz şeklinde konuşan Kerem Bürsin sözlerine o gün geldiğinde bizim filmlerde ya da dizilerde alıştığımız, gördüğümüz o kahramanlar bizi kurtarmayacak, bu yüzden de gelecek yüzyılın ilham kaynağı sizler olacaksınız, diye devam etti.TAVSİYELERİNİZİN ETKİSİ ÖNEMLİ

Sağlık Bilimleri öğrencilerinin tavsiyelerine etkisine de değinen Kerem Bürsin “Sağlık konusunda bilgi sahibi olmak Türkiye kültüründe her zaman saygı ve itibar gören bir durum. Bu nedenle tavsiyelerinizin etkisi de hepimizin için hayati olan iklim krizi gibi bir konuda çok ama çok önemli bir hale geliyor.” dedi.

Bu durumda nasıl bir yol izleyebileceği konusunda da konuşan Bürsin okuduğunuz okuldan başlayarak iklim krizi ile mücadelede sağlık bilimlerinin etkisini hatırlatabilirsiniz. İklim krizinin etkisine maruz kalan bir insanın kalbinin, beyninin, cildinin, ciğerlerinin, aklının, kaslarının, ruhunun neye benzediğini sorun.Staj yaptığınız kurumlarda iklim krizinin etkilerini anlatın, hastalara, çalışanlara.. Çalıştığınız kurumlara “Gelecekte birgün gerçekten bu başımıza geldiğinde sıcaklıklar insan vücudunun dayanabileceği eşiği geçtiğinde hastanelerimiz buna ne kadar hazırlıklı?” diye sorun dedi.İYİ Kİ VARSINIZ

Sözlerine, geleceğin kahramanları sizsiniz ve bunu unutmayın! Bu role hazırlanırken eğitimli, donanımlı, ilham veren insanlara dönüşeceksiniz diye devam eden Kerem Bürsin bizler de doktor tavsiyesi ile kendimizi, sevdiklerimizi ve tabii neslimizi bir krizden koruyabileceğiz, dedi. Gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum iyi ki varsınız diye de sözlerine ekledi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.